Ako putovať - Putovanie na Jakubskej ceste

Registrácia

napíšte nám vaše meno i rok narodenia, dátum kedy a miesto odkiaľ chcete putovať na email: (jakubskacesta7@gmail.com)

Credential a pečate

Credential je možne zakúpiť na niektorých miestach Jakubskej cesty ale je možne ho vám poslať aj poštou. V tom prípade si ho objednajte emailom v predstihu pred cestou.

Testimonium

Potvrdenie o absolvovaní Jakubskej cesty dostanete po absolvovaní 100 km na Jakubskej ceste s otlačenými pečaťami na miestach, ktoré prejdete. Oskenujte nám strany Credentialu s pečaťami alebo pošlite ich fotokópiu a my vám pripravíme Testimonium – potvrdenie o absolvovaní Jakubskej cesty. Môžete si ho prevziať aj na výročnom stretnutí pútnikov Jakubskej cesty alebo pri inej slávnostnej príležitosti.

Ubytovanie

Odporúčame si pozrieť ubytovanie na trase a zarezervovať ho. Občas je dobré mať alternatívu, ak by bolo na trase viac skupín pútnikov v rovnakom čase. Je tu aj možnosť spať pod otvoreným nebom alebo v stane v letných mesiacoch.

Strava

Možnosť si kúpiť niečo v obchode a vziať zo sebou alebo navštíviť bufety, reštaurácie i penzióny na trase.

Kostoly a pamiatky

Pamiatky je možné navštíviť v otváracích hodinách ak nie sú voľne prístupné. Kostoly majú ráno alebo večer omše, kde pútnici môžu dostať aj požehnanie pútnikov na cestu.

Európa a Jakubské cesty

Prepojenie s okolitými krajinami na Jakubskej ceste. Nájdete Jakubské cesty aj v okolitých krajinách /Poľsko, Česko, Rakúsko, Maďarsko, Taliansko, Nemecko, Švajčiarsko, Francúzsko, Portugalsko, Španielsko/ Volajú sa Drogy sw. Jakuba, Jakobswege, Chemin St. Jacques de Compostelle, Svatojakubské cesty, El Camino, Way of St. James… Ku každej je aj kniha, sprievodca alebo mapa k zakúpeniu v informačných bodoch na trase.

Interaktivita

Link na aplikáciu Jakubská cesta pre mobil:

Jakubské cesty/Svätojakubské cesty na Slovensku spravuje oficiálne zastúpenie Jakubskej cesty Priatelia sv. Jakuba a Jakubskej cesty a ďalšie organizácie Fóra Jakubskej cesty SK

(C) Copyright 2013 - Všetky práva vyhradené. Obsah tejto webstránky je možné preberať len so súhlasom združenia Priatelia sv. Jakuba a Jakubskej cesty s uvedením zdroja.
Priatelia sv. Jakuba a Jakubskej cesty sú oficiálnym zastúpením Jakubskej cesty na Slovensku.